ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16484222
*
nr 1648 4222
Spegel
Ny-Louis seize, 50x36 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 oktober 2024
kl 19:36:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/10 15:59:48
1
100 kr
3/10 20:50:15
2
150 kr
4/10 13:47:50
3
Vinnande bud
7/10 16:39:24
4
300 kr
7/10 16:39:24
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ny-louis seize spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1648 4222
Spegel
Ny-Louis seize, 50x36 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 oktober 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/10 15:59:48 | 1 | 100 kr |
| 3/10 20:50:15 | 2 | 150 kr |
| 4/10 13:47:50 | 3 | Vinnande bud |
| 7/10 16:39:24 | 4 | 300 kr |
| 7/10 16:39:24 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ny-louis seize spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



